עמדות הצלת חיים במקומות ציבוריים


חברת שחל טלרפואה ופיליפס ישראל, משיקות עמדת שירות ייעודית לטלרפואה והצלת חיים, במקומות ציבוריים בתי עסק, ארגונים וחברות בכל רחבי הארץ. העמדה מיועדת לעסקים והיא כוללת מכשיר לשידור אק"ג מלא ומכשיר החייאה אוטומטי (דפיברילטור) דובר עברית של פיליפס, הניתן להפעלה על ידי כל אדם גם ללא כל ידע רפואי. הדפיברילטור, מיובא לישראל באמצעות חברת מדטכניקה ומותאם לשימוש בארץ על פי הנחיות משרד הבריאות. העמדה תאפשר גם שידור אק"ג (רישום הפעילות החשמלית של הלב ) למוקד הטלרפואה של שחל הפועל 24 שעות ביממה, התייעצות רפואית והזנקה של ניידת טיפול נמרץ במקרה הצורך. ההשקה של עמדת השירות מתבצעת בישראל עם אישור חוק הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים.
 
ארז אלראי, מנכ"ל משותף בשחל טלרפואה מסר היום: "ההכרה בחשיבותו המכרעת של אבחון מהיר ותגובה בזמן אמת, מביאה יותר ויותר ארגונים לדאוג לאיכות החיים ובריאותם של העובדים. השירות שאנו משיקים היום משלב בין טכנולוגית הטלרפואה המתקדמת בעולם לבין הגורם האנושי העושה את ההבדל בין חיים למוות. הגברת המודעות במקומות עבודה ומקומות ציבוריים מחזקת ומעלה את תחושת הביטחון האישי ומאפשרת לעובדים ולמבקרים במקום, לקבל מענה מיידי של המוקד הרפואי על כל חשש הנוגע ללב או לביצוע פעולה מידית במקרה של דום לב"
 
אריאל איקן, מנכ"ל, פיליפס מדיקל סיסטמס ישראל ציין כי: "כ - 8,000 איש נפטרים מידי שנה בישראל מדום לב, חייהם של כ- 10% לפחות יכולים להינצל באמצעות מכשירי החייאה ניידים. מתן שוק חשמלי באמצעות מכונת החייאה כמו זו של פיליפס היא הדרך היעילה ביותר להשיב את קצב פעימות הלב למצבו הנורמאלי. הסיכוי הטוב ביותר לחולה לשרוד הוא על ידי קבלת שוק חשמלי בתוך 5 דקות מרגע ההתמוטטות והסיכויים להחייאה מוצלחת יורדים בכ-10% עם כל דקה שעוברת. מערכות מסוג זה הוכיחו את עצמן במדינות רבות בעולם ואני מאמין כי יוכיחו את עצמן כמצילות חיים גם בישראל".
 
על עמדת השירות הייעודית של שחל טלרפואה ופיליפס ישראל
עמדת השירות מיועדת כאמור, לבתי עסק, מקומות עבודה ומקומות ציבוריים (B2B), מאפשרת לכל עובד או מבקר בארגון להרגיש בטוח ולדעת שבמקרה של דום לב, יוכל כל אדם להפעיל את מכשיר ההחייאה האוטומטי (דפיברילטור) של פיליפס הנקרא HeartStart OnSite ולתת לו שוק חשמלי אשר יציל את חייו. מכשיר ההחייאה מזהה תוך 5 שניות מצב של דום לב, מנחה את המשתמש בכל צעד בתהליך ההחייאה תוך שימוש בהוראות ברורות ורגועות בעברית וכולל סוללה עם טווח פעולה ארוך של עד כ 5 שנים. בנוסף כוללת עמדת השירות מכשיר קרדיוסנסי (CardioSen'C) של שחל המאפשר שידור אק"ג (Electrocardiogram)  וקבלת תשובה מיידית באמצעות המוקד הרפואי של שחל, המאויש בצוות רפואי 24 שעות ביממה הודות לטכנולוגיה סלולארית המוטמעת במכשיר. במקרה הצורך יזניק המוקד הרפואי ניידת טיפול נמרץ של שחל למקום האירוע לצורך פינוי לבית החולים ואף לראשונה בעולם, יספק המוקד הרפואי של שחל סיוע להפעלת מכשיר החייאה על פי הצורך. מכשיר ההחייאה האוטומטי (דפיברילטור) של פיליפס ומכשיר קרדיוסנסי של שחל פועלים באישור משרד הבריאות ומינהל המזון והתרופות של ארצות הברית ה – .FDA
 
על עיצוב העמדה ודרכי ההצטרפות לשירות
עמדת השירות אשר עוצבה במיוחד לעסקים על ידי מחלקת הפיתוח והמחקר בשחל בסיוע חברת לי דיזיין (Li-Design) כוללת מסך מגע LCD ממוחשב המשדר מידע וטיפים לגבי בריאות הלב ומעביר מסרים באופן שוטף לעובדים ולאורחים. חברת שחל טלרפואה תקיים בארגונים המצטרפים לשירות, הדרכות והרצאות על גורמי הסיכון למחלות לב ואף מאפשרת לארגונים לשירות להרחיב את השירות באמצעות רשומה רפואית ממוחשבת לעובדים המתעדת את ההיסטוריה הרפואית העדכנית בזמן אמת וחשיבותה משמעותית במיוחד למקומות עבודה בהם עובדים רבים נוסעים ברחבי העולם ועשויים להזדקק לטיפול רפואי במקום בו אינם מוכרים. מחיר ההצטרפות מבוסס על גודל הארגון ומספר העובדים. נציגי ארגונים וחברות המעוניינים להצטרף לשירות מוזמנים להתקשר ללא תשלום לטלפון שמספרו 1-800-444-666.
 
על החוק להצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים
בשנת 2008 אושר בכנסת חוק הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים. על פי החוק יחויבו מקומות ציבוריים הומי אדם להציב מכשירי החייאה אוטומטיים המסוגלים לאבחן הפרעה בקצב הלב ולטפל בחולה באמצעות שוק חשמלי. עמדת השירות של חברת שחל טלרפואה ופיליפס ישראל עונה לדרישות החוק להצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים, לפיו מקום ציבורי חייב להציב עמדה ובה ציוד החייאה ולוודא את תקינותו.
 
על חברת שחל טלרפואה
חברת שחל הוקמה בשנת 1987, כחברת טלרפואה, המנהלת עבור מנוייה רשומה רפואית אישית, ממוחשבת. לשחל יכולת העברת אק"ג מלא באמצעות מכשור אותו מפתחת החברה מבית המנוי למוקד שחל המאויש על ידי צוות רפואי מנוסה, שהוכשר במוסדות לימודי הרפואה בישראל ועבר השתלמויות טלרפואה מיוחדת בשחל. ממחקר מדעי שנערך לאחרונה עלה כי מעקבהטלרפואה של שחל מגביר באופן משמעותי את סיכויי ההישרדות לאחר התקף לב. אחוזי התמותה, של אנשים שעברו אירוע לב ושוחררו לבתיהם צומצמו מ- 9.7% בקרב כלל האוכלוסייה ל- 4.4% בקרב מנויי שחל. המחקר התבסס על השוואת נתונים בין מנויי שחל שחוו התקף לב. מידע נוסף אודות מחקר זה ושרותי שחל טלרפואה ניתן למצוא באתר האינטרנט הנמצא בכתובת:www.shahal.co.il
על חברת רויאל פיליפס אלקטרוניקס
חברת רויאל פיליפס אלקטרוניקס מהולנד הינה מובילה עולמית בתחומי הבריאות, התאורה, ומוצרי צריכה וסגנון חיים, המספקת מוצרים, פתרונות, ושירותים תחת המותג המחייב – "פשוט הגיוני". פיליפס מעסיקה   כ – 134 אלף עובדים בלמעלה מ - 60 מדינות ברחבי העולם. עם מחזור מכירות של 42.5 מיליארד דולר (27 מיליארד יורו) בשנת 2008, פיליפס הינה מובילה עולמית במערכות רפואיות בתחומי ההדמיה וניטור מטופלים, בפתרונות תאורה חסכוניים באנרגיה וכן בטווח רחב של מוצרי צריכה וסגנון חיים, ביניהם, טלוויזיות דקות בטכנולוגיות שידור מתקדמות, מוצרי טיפוח חשמליים, מוצרים לבית ועוד. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר האינטרנט בכתובת:  www.philips.co.il
 
 
נאוה עינבר - יחסי ציבור בתחום הבריאות
*
משרד הבריאות
בריאות
Site By Tohen Media האתר נבנה על ידי טוחן מדיה