אתר הכרויות לחולי פסוריאזיס


אגודת הפסוריאזיס הישראלית הקימה, לראשונה בישראל, אתר הכרויות לחולי פסוריאזיס. האתר הוקם במטרה לשמש מענה לחולים במחלה, בכל הגילאים, המעוניינים במציאת זוגיות חדשה. השימוש באתר אינו כרוך בתשלום וניתן להירשם אליו באופן עצמאי וגם באמצעות פרופיל הפייסבוק. בישראל חיים כ- 240 אלף אנשים המתמודדים עם פסוריאזיס בדרגות שונות, כשהתסמינים העיקריים כוללים נגעי קשקשת המופיעים על פני הגוף. למרות שפסוריאזיס אינה מחלה מדבקת בשל המאפיינים החיצוניים שלה, רבים מהלוקים בה נאלצים להתמודד עם קושי במציאת זוגיות, במיוחד בשל האפליה החברתית.

סקר דעת קהל שיזמה לאחרונה אגודת הפסוריאזיס באמצעות מכון מרקט ווטש בנושא דעות הציבור על המחלה, חשף אף הוא תמונת מצב עגומה: 21.7% מהישראלים סבורים שמדובר במחלה מדבקת; 30.3% מהצעירים בין הגילאים 18-24 מסכימים עם סטיגמה זו, וכך גם 27.5% מהישראלים הפנויים בכל הגילאים.

אגודת הפסוריאזיס קיימה שיחות ודיונים בהשתתפות חולים פנויים ופנויות רווקים, גרושים או אלמנים ולאור התגובות החיוביות הוחלט להקים את האתר אשר ישמש כפלטפורמה דיגיטלית לחולי הפסוריאזיס הפנויים בישראל למצוא אהבה, להכיר בני זוג וליצור חברויות חדשות באופן נגיש יותר ונטול אפליה. כמו גם להיות בקשר באמצעות קבוצות ייעודיות שיפעלו באתר לנסיעות משותפות לים המלח ויציאה לבילויים בשעות הפנאי.

יונה קציר מנכ"לית אגודת הפסוריאזיס הישראלית, המתמודדת בעצמה עם המחלה מסרה כי "לאור העובדה שמדובר במחלה בעלת מטען גנטי אשר עשוי לעבור בתורשה לדורות הבאים, אנחנו מודעים ליתרונות והחסרונות בנישואי בני זוג המתמודדים עם פסוריאזיס. יחד עם זאת, היות ובמציאות היומיומית רבים מהחולים נאלצים להתמודד עם קושי חברתי ועבורם הזמן רק מגביר את הכאב, אין לי ספק שהיתרון גובר על החיסרון. האתר מתאים לפנויים המבקשים למצוא זוגיות ראשונה, כמו גם לפנויים המחפשים לפתוח פרק ב' בחיים ויתכן שאף יוביל למספר חתונות של זוגות שיחיו ביחד בטוב וברע, בעושר ובעוני, בבריאות ובחולי".

האתר פועל בעברית ובעתיד יתורגם גם לאנגלית ותישקל האפשרות לשלב בו פנויים ופנויות המתמודדים עם מחלות נוספות בעלות קשר ישיר לפסוריאזיס כגון דלקת מפרקים, קרוהן וקוליטיס וכתובתו: http://psoriasis.org.il/dating/

ייזום: אגודת הפסוריאזיס הישראלית, הקמה וניהול: דרור מולכו, יחסי ציבור ומדיה חברתית: נאוה עינבר.

המחלה לא מדבקת
מחלת הפסוריאזיס היא מחלה כרונית, תורשתית המופיעה אצל כ - 3% מקרב האוכלוסייה, הכוללת ילדים, צעירים ומבגרים ומתבטאת בנגעים של קשקשת על פני הגוף. המיקום האופייני הוא במרפקים, בברכיים ובעור הקרקפת. מנתוני אגודת הפסוריאזיס עולה כי בישראל חיים כ – 240,000 חולים המתמודדים עם דרגות שונות של המחלה. בשל המאפיינים החיצוניים של מחלת הפסוריאזיס, נאלצים רבים מהחולים להתמודד עם אפליה ונידוי חברתי שכן למחלה נקשרה סטיגמה לא נכונה שמדובר במחלה מדבקת. העובדות המדעיות הן שפסוריאזיס איננה מחלה מדבקת, אין כל מניעה לבלות עם אנשים המתמודדים עם פסוריאזיס במסגרות חברתיות, חינוכיות, תעסוקתיות או משפחתיות. אין גם צורך לחשוש מלאכול ולשתות מאותם כלי אוכל, או לבוא במגע עם סדינים, מגבות, ספות או מיטות. בוודאי שאין חשש לחבק, לנשק או לקיים מגע אינטימי עם חולה פסוריאזיס.

על אגודת הפסוריאזיס
אגודת הפסוריאזיס הישראלית מובילה את חוד החנית לשיפור איכות החיים של חולי הפסוריאזיס בישראל, ואחראית על ייצוג החולים בקרב קובעי המדיניות בישראל והשמירה על זכויותיהם. האגודה פועלת למען רווחת חבריה החולים ומספקת מגוון רחב ומתחדש של שירותים בריאותיים, מקצועיים, חברתיים, תרבותיים וכלכליים. האגודה עומדת איתן על עקרון שוויון ההזדמנויות ושואפת למיגור מוחלט של אפליית חולי פסוריאזיס הקיימת כיום בחברה הישראלית. האגודה קוראת לחולי פסוריאזיס שנתקלו באפליה לפנות אליה למוקד האנושי הפועל 24 שעות ביממה לטלפון שמספרו 03-6247611.
 
משרד הבריאות
בריאות
Site By Tohen Media האתר נבנה על ידי טוחן מדיה